ESPN.com – HIGHSCHOOL – Top 10 Cross Country Performers

Dathan Ritzenhein – Rockford High (Mich.)
Niespodzianka, niespodzianka. Najlepszy biegacz chłopców w kraju pobiegł najszybciej w kraju na dystansie 5K w tym roku, 9 września w Bath Invitational w Bath, Mich. Senior wygrał wyścig z czasem 14:44, poprawiając swój własny najlepszy wynik w kraju 14:58, ustanowiony 26 sierpnia. Ritzenhein zajął pierwsze miejsce i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w wyścigu Division I.

Kalin Toedebusch – Rockford High (Mich.)
Co dokładnie wkładają do wody w Rockford? Po tym jak Ritzenhein zdominował chłopięcą część Bath Invitational 9 września, koleżanka z drużyny Kalin Toedebusch zajęła pierwsze miejsce w wyścigu dziewcząt z czasem 18:09. Co więcej, Lindsey Blaisdell z Rockford zajęła miejsce tuż za Toedebusch z czasem 18:11. Czas Toedebusch był najlepszy wśród kobiet w wyścigu 5K w tym sezonie.

Alan Webb – South Lakes High (Va.)

Alan Webb z South Lakes High (Va.) uzyskał najszybszy czas biegu na trzy mile w tym sezonie.

Nie chcąc zostać wyprzedzonym przez Ritzenhein, Webb zwrócił się w spektakularnym występie 6 września w Monroe Parker Invitational w Burke Lake Park w Wirginii. Webb prowadził najszybszy w kraju trzymilowy wyścig w tym roku z pierwszym czasem 14:25, który był również rekordem trasy. Webb, senior, wydaje się znów zdrowy po tym, jak jego sezon na świeżym powietrzu został zamknięty w czerwcu.

Kelly Swain – Lake Braddock High (Va.)
Jak Bath Invitational w Michigan ustawił scenę dla najszybszych czasów w 5K w tym roku, Monroe Parker Invitational w Wirginii 6 września był gospodarzem najlepszych czasów na trzy mile w kraju. Swain, student drugiego roku w Lake Braddock, uzyskał czas 17:55 na dystansie trzech mil i zajął pierwsze miejsce w Monroe Parker Invitational. Jeśli nazwisko Swain brzmi znajomo, prawdopodobnie jesteś zaznajomiony z jej starszą siostrą, Erin, która ukończyła szkołę zeszłej wiosny po rywalizacji w Foot Locker National Championships w grudniu.

Mike Swope – Winter Park High (Fla.)
Swope rzucił się do zabijania w Edgewater Invitational na Florydzie 9 września, zajmując pierwsze miejsce z czasem 15:04 na trzy mile. Występ seniorki jest piątym najszybszym czasem na trzy mile w tym sezonie i jest jeszcze bardziej imponujący, biorąc pod uwagę, że Swope biegła w deszczu.

Amber Steen – Newport Harbor High (Calif.)
Steen, seniorka, zdmuchnęła konkurencję w Laguna Hills Invitational w Kalifornii 9 września, wygrywając wyścig z czasem 17:58 na trzy mile, drugim najlepszym w kraju w tym roku. Steen ukończył 46 sekund przed drugim w kolejności zawodnikiem.

Chandler Goodwin – Mountain View High (Utah)
Goodwin żył zgodnie ze swoim imieniem 9 września: był dobry i wygrał. Senior zajął pierwsze miejsce w Oregon Trail Invitational w Oregonie z czasem 15:53 na 3,1 mili. Czas Goodwina był o sekundę gorszy od rekordu kursu.

Lauren Shaffer – West Allegheny High (Pa.)
Shaffer skorzystała z 68-stopniowych temperatur, aby wygrać Big Red Invitational w Pensylwanii 9 września, z czasem 3,1 mili 18:23. Shaffer była mocno naciskana przez zawodniczkę Greenville High (Pa.) Jesi Christiansen, która zajęła drugie miejsce z czasem 18:28.

Eddy Rodriguez – Christopher Columbus High (Fla.)
Rodriguez wygrał Greentree Cross Country Invitational na Florydzie 9 września, z czasem 15:43 na 3 mile. W tym, co może okazać się najbardziej dziwacznym finiszem wyścigu w tym sezonie, Rodriguez wygrał, gdy Alien Bosmenier z Miami Springs High (Fla.) źle oceniła linię mety z mniej niż 50 jardami do pokonania.

Jackie Pirtle – Francis Howell North High (Mo.)
Pirtle wygrała Missouri Cross Country Challenge, który odbył się 8 września na Uniwersytecie Missouri, z czasem 18:39.20 na 5K. Czas seniora był o 44 sekundy szybszy od najbliższego konkurenta i jest ósmym najszybszym czasem 5K w kraju w tym sezonie.