Carroll Shelby’s Personal 1965 Shelby 427 Cobra Is Going Up for Auction

Mecum Auctions

Weinig auto’s speelden een belangrijkere rol in de evolutie van de Amerikaanse sportwagen dan de Shelby Cobra. En nu is er een die toebehoorde aan niemand minder dan Carroll Shelby zelf op weg naar het veilingblok.

Volgende maand zal een grijze 427 Cobra die eigendom was van de legendarische auto-ontwerper tot aan zijn dood in 2012 opgaan voor een bod als onderdeel van Mecum Auctions’s Kissimee 2021 verkoop evenement. Hoewel het misschien niet de belangrijkste versie van de beroemde roadster is – dat zou de eerst gebouwde 260 Cobra CSX2000 zijn – is het moeilijk om een betere aanvulling op een verzameling van in Amerika gemaakte prestatievoertuigen te bedenken.

Onder de motorkap van Carroll Shelby’s 1965 Shelby 427 Cobra Mecum Auctions

In tegenstelling tot de 260 Cobra, is de 427 een straat-spec sportwagen. Dit specifieke exemplaar, chassis CSX3178, is slechts een van de vijf afgewerkt in Charcoal Grey, volgens het veilinghuis. Ondanks dat het een 1965 model is, werd de 427 gebouwd in maart 1966 en zou door Shelby gebruikt worden als zijn persoonlijke Cobra. Oorspronkelijk uitgerust met een Ford 427 cc V8 met dubbele quads en een 4-versnellings Toploader transmissie, Shelby uiteindelijk besloten dat hij meer oomph nodig had en had dit verwisseld voor een aluminium-head 427 cc side-oiler motor met een automatische transmissie.

Dat is niet de enige verandering die de auto heeft ondergaan sinds hij van de lijn rolde. Zes jaar nadat hij in het bezit kwam van de Cobra, liet Shelby hem opnieuw afwerken in Guardsman Blue en goud. In 2002 werd de kleurstelling gewijzigd in rood door restauratie-experts van Shelby America. De auto werd vier jaar na Shelby’s dood gekocht van Shelby’s nalatenschap en onderging vervolgens, in 2019, een complete, ground-up concours restauratie waarbij hij opnieuw werd gespoten in Charcoal Grey en werd gerestaureerd naar zijn oorspronkelijke 427-configuratie met een handgeschakelde vierversnellingsbak.

Inside Carroll Shelby’s 1965 Shelby 427 Cobra Mecum Auctions

Mecum’s Kissimmee-evenement loopt van 6 tot 16 januari. U moet contact opnemen met het veilinghuis voor een schatting van de verkoop, maar we verwachten dat dit stukje autohistorie een prijs heeft. Hoewel het niet de CSX2000’s $ 14 miljoen prijskaartje zal evenaren, wees niet verbaasd als het verkoopt voor meer dan $ 2 miljoen.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.