ESPN.com – HIGHSCHOOL – Top 10 Cross Country Performers

Dathan Ritzenhein – Rockford High (Mich.)
Meglepetés, meglepetés. Az ország legjobb fiú futója az ország leggyorsabb 5 km-es idei idejét futotta, szeptember 9-én a Bath Invitational-on Bathban (Mich.). A végzős futó 14:44-es idővel nyerte meg a versenyt, megjavítva saját, augusztus 26-án futott 14:58-as országos csúcsát. Ritzenhein első helyezése csapatát is győzelemre vezette a Divízió I-es versenyen.

Kalin Toedebusch – Rockford High (Mich.)
Mit tesznek pontosan a vízbe ott fent Rockfordban? Miközben Ritzenhein uralta a fiúknál a Bath Invitational szeptember 9-i versenyét, csapattársa, Kalin Toedebusch 18:09-es idővel első lett a lányoknál. Mi több, a rockfordi Lindsey Blaisdell 18:11-es idővel közvetlenül Toedebusch mögött ért célba. Toedebusch ideje volt a legjobb, amit egy női futó ebben a szezonban 5 km-es versenyen elért.

Alan Webb – South Lakes High (Va.)

Alan Webb a South Lakes High (Va.) futotta a leggyorsabb hárommérföldes időt ebben a szezonban.

Nem akart Ritzenhein fölé kerekedni, Webb saját maga is látványos teljesítményt nyújtott szeptember 6-án a Monroe Parker Invitational versenyen a virginiai Burke Lake Parkban. Webb az ország idei leggyorsabb hárommérföldes versenyét futotta 14:25 perces első helyezésével, ami egyben pályarekord is volt. A végzős Webb újra egészségesnek tűnik, miután júniusban leállt a szabadtéri szezonja.

Kelly Swain – Lake Braddock High (Va.)
Amint ahogy a michigani Bath Invitational megalapozta az idei 5 km-es futás leggyorsabb idejét, a szeptember 6-i virginiai Monroe Parker Invitational az ország legjobb hárommérföldes idejének adott otthont. Swain, a Lake Braddock másodéves tanulója 17:55 perces három mérföldes időt futott, és ezzel első lett a Monroe Parker Invitational versenyen. Ha a Swain név ismerősen hangzik, akkor valószínűleg ismerős a nővére, Erin, aki tavaly tavasszal végzett, miután decemberben részt vett a Foot Locker Országos Bajnokságon.

Mike Swope – Winter Park High (Fla.)
Swope szeptember 9-én a floridai Edgewater Invitational versenyen 15:04-es hárommérföldes idővel az első helyen végzett. A végzős versenyző teljesítménye az ötödik leggyorsabb hárommérföldes idő ebben a szezonban, és még lenyűgözőbb, ha figyelembe vesszük, hogy Swope zuhogó esőben futott.

Amber Steen – Newport Harbor High (Calif.)
A végzős Steen szeptember 9-én a kaliforniai Laguna Hills Invitational versenyen elfújta a versenyt, és 17:58-as hárommérföldes idővel megnyerte a versenyt, ami a második legjobb idő az országban idén. Steen 46 másodperccel előzte meg a második helyezett versenyzőt.

Chandler Goodwin – Mountain View High (Utah)
Goodwin szeptember 9-én méltó volt a nevéhez: jó volt és nyert is. A végzős futó 15:53-as 3,1 mérföldes idővel lett első az Oregon Trail Invitational versenyen Oregonban. Goodwin ideje egy másodperccel maradt el a pályarekordtól.

Lauren Shaffer – West Allegheny High (Pa.)
Shaffer kihasználta a 68 fokos hőmérsékletet, és 18:23-as 3,1 mérföldes idővel megnyerte a Big Red Invitational-t Pennsylvania-ban szeptember 9-én. Shaffert keményen megszorongatta a Greenville High (Pa.) Jesi Christiansen, aki 18:28-as idővel második lett.

Eddy Rodriguez – Christopher Columbus High (Fla.)
Rodriguez nyerte a Greentree Cross Country Invitational-t Floridában szeptember 9-én, 15:43-as három mérföldes idővel. Az idei szezon talán legbizarrabb versenyének finisében Rodriguez akkor nyert, amikor Alien Bosmenier a Miami Springs High (Fla.)
Alig 50 yarddal a cél előtt Alien Bosmenier rosszul ítélte meg a célvonalat.

Jackie Pirtle – Francis Howell North High (Mo.)
Pirtle nyerte a Missouri Cross Country Challenge-t, amelyet szeptember 8-án rendeztek a Missouri Egyetemen, 18:39.20-as 5 km-es idővel. A végzős versenyző ideje 44 másodperccel gyorsabb volt, mint a legközelebbi versenytársé, és a nyolcadik leggyorsabb 5 km-es idő az országban ebben a szezonban.