V tento den v historii finále NBA: ‚Shrug Game‘ Michaela Jordana – The Undefeated V tento den v historii finále NBA: ‚Shrug Game‘ Michaela Jordana:

Použít slovo průměrný k popisu Michaela Jordana je čiré rouhání. Přesto byl nejlepší hráč všech dob během své patnáctileté kariéry v NBA přinejlepším průměrným střelcem za tři body.

Ale 3. června 1992 v prvním zápase finále NBA mezi Chicagem Bulls a Portlandem Trail Blazers byl zpoza oblouku absolutním zabijákem. Jordan – v kariéře 32,7% střelec za tři body, který v základní části sezony 1991-92 střílel pouhých 27% – jen v prvním poločase zahodil šest míčů z dálky, čímž vyrovnal rekord finále v počtu trojek za poločas, který v roce 1987 stanovil Michael Cooper a v roce 1990 vyrovnal Bill Laimbeer (Ray Allen tento rekord překonal ve druhém zápase finále v roce 2010 sedmi trojkami za první poločas.)

„Střely začaly padat odevšad,“ řekl Jordan po vítězství Chicaga 122:89, které zakončil 39 body a stále platným rekordem finále NBA 35 body v prvním poločase. „Začal jsem běhat na tříbodovou čáru. Připadalo mi to jako trestný hod, opravdu.“

Po spojení své šesté trojky večera, kterou promáchl přes svého obránce Cliffa Robinsona, se Jordan otočil ke stolku střelců a třikrát zavrtěl hlavou. Pak, když se rozběhl zpátky po hřišti, použil prosté pokrčení ramen.

Nebyl to moment typu Maximus Decimus Meridius „Copak vás to nebaví?“. Byla to pokorná reakce „Jo, taky tomu nemůžu uvěřit“ na jeho netypickou schopnost střelby za tři body.

„Řeknu vám, že jsem je překvapil stejně jako vás a sebe, jak jsem dneska střílel,“ řekl Jordan po prvním zápase, který je nyní známý jako „Zápas pokrčení ramen“.“Musel jsem se svézt na vlně, když jsem ji měl, a všichni se toho chytili.“

Ze všech Jordanových legendárních momentů v play-off je tento bezkonkurenčně nejvíc GIFový. Protože každý už někdy zažil moment, kdy Michael Jordan pokrčil rameny.