Kdy Francie vyhrála mistrovství světa, jak se dostala do finále v roce 2018 a jaká je její turnajová bilance?

FRANCIE se ve finále mistrovství světa utká s Chorvatskem – ale už někdy došla až do finále?

Přinášíme přehled toho, kolik mistrovství světa Francie vyhrála, koho letos porazila ve finále a jaké byly její výsledky na jednotlivých mistrovstvích světa.

AP:Associated Press

Francie vyhrála své jediné mistrovství světa v roce 1998

Vyhrála Francie mistrovství světa již dříve?

Francie vyhrála své první a jediné mistrovství světa v roce 1998 na domácí půdě.

Díky brance Zinedina Zidana vyhráli domácí 3:0 nad týmem Brazílie, který šel do finále jako obhájce titulu.

Budoucí manažer Realu Madrid vstřelil v prvním poločase dva góly hlavou a v 93. minutě přidal třetí zásah Emmanuel Petit, tehdy ještě z Arsenalu.

Přípravě zápasu dominovala kondice Ronalda, který údajně večer před zápasem dostal záchvat a byl vyloučen, než byl dramaticky vybrán.

EPA

Zidane pomohl domácím ve finále proti Brazílii k výhře 3:0

Jak se Francie dostala do finále mistrovství světa 2018?

Jaká je jejich historie od vítězství?

Od vítězství na mistrovství světa v roce 1998 se Francii v největší světové soutěži příliš nedařilo – až dosud.

V roce 2002 vypadli ve skupinové fázi poté, co senzačně prohráli úvodní zápas turnaje se Senegalem.

V roce 2006 skončili druzí a prohráli finále s Itálií na penalty, přičemž Zidane byl vyloučen za úder hlavou do Marca Matterazziho a David Trezeguet nedal rozhodující penaltu.

V roce 2010 skončili na celkovém 29. místě, když vypadli ve skupinové fázi a nevyhráli ani jeden zápas.

V roce 2014 se dostali do čtvrtfinále, ale prohráli 1:0 s pozdějšími vítězi z Německa.

Platíme za vaše příběhy! Máte příběh pro zpravodajský tým The Sun Online? Napište nám na [email protected] nebo zavolejte na číslo 0207 782 4368. Můžete nás kontaktovat přes WhatsApp na čísle 07810 791 502. Platíme i za videa. Klikněte sem a nahrajte to své.