ESPN.com – HIGHSCHOOL – Top 10 Cross Country Performers

Dathan Ritzenhein – Rockford High (Mich.)
Překvapení. Nejlepší chlapecký běžec v zemi zaběhl letos nejrychlejší čas na 5 km, a to 9. září na závodě Bath Invitational v Bath ve státě Mich. Starší žák zvítězil v čase 14:44, čímž vylepšil svůj vlastní nejlepší národní výsledek 14:58 z 26. srpna. Ritzenheinovo první místo také dovedlo jeho tým k vítězství v závodě Divize I.

Kalin Toedebusch – Rockford High (Mich.)
Co přesně dávají v Rockfordu do vody? Ritzenhein ovládl 9. září závod Bath Invitational na chlapecké straně, jeho týmová kolegyně Kalin Toedebuschová obsadila první místo v závodě dívek s časem 18:09 min. Navíc Lindsey Blaisdellová z Rockfordu skončila hned za Toedebuschovou v čase 18:11. Čas Toedebuschové byl nejlepším časem běžkyně v závodě na 5 km v této sezoně.

Alan Webb – South Lakes High (Va.)

Alan Webb ze South Lakes High (Va.) zaběhl nejrychlejší čas na tři míle v letošní sezóně.

Nechce být Ritzenheinem překonán, Webb předvedl 6. září na Monroe Parker Invitational v Burke Lake Parku ve Virginii vlastní velkolepý výkon. Webb zaběhl nejrychlejší národní závod na tři míle v tomto roce s časem 14:25, což byl zároveň rekord trati. Webb, starší žák, se zdá být opět zdravý poté, co v červnu ukončil venkovní sezónu.

Kelly Swain – Lake Braddock High (Va.)
Stejně jako Bath Invitational v Michiganu připravil půdu pro nejrychlejší časy na 5 km v tomto roce, Monroe Parker Invitational ve Virginii 6. září hostil nejlepší časy na tři míle v zemi. Swain, druhák z Lake Braddock, zaběhl na Monroe Parker Invitational tři míle v čase 17:55 a obsadil první místo. Pokud vám jméno Swainová zní povědomě, pravděpodobně znáte její starší sestru Erin, která loni na jaře ukončila studium poté, co se v prosinci zúčastnila národního šampionátu Foot Locker.

Mike Swope – Winter Park High (Fla.)
Swope zaběhl 9. září na Edgewater Invitational na Floridě první místo s časem 15:04 na tři míle. Její výkon je pátým nejrychlejším časem na tři míle v této sezoně a je ještě působivější vzhledem k tomu, že Swopeová běžela v dešti.

Amber Steenová – Newport Harbor High (Kalifornie)
Steenová, starší žákyně, smetla konkurenci na Laguna Hills Invitational v Kalifornii 9. září a vyhrála závod s časem 17:58 na tři míle, což je letos druhý nejlepší čas v zemi. Steen doběhl o 46 sekund před závodníkem na druhém místě.

Chandler Goodwin – Mountain View High (Utah)
Goodwin 9. září dostál svému jménu: byl dobrý a vyhrál. Starší žák skončil první na závodě Oregon Trail Invitational v Oregonu s časem 15:53 na 3,1 míle. Goodwinův čas byl o jednu sekundu horší než rekord trati.

Lauren Shafferová – West Allegheny High (Pa.)
Shafferová využila teploty 68 stupňů a 9. září vyhrála závod Big Red Invitational v Pensylvánii s časem 18:23 na 3,1 míle. Na Shaffera tvrdě tlačil Jesi Christiansen z Greenville High (Pa.), který skončil druhý v čase 18:28.

Eddy Rodriguez – Christopher Columbus High (Fla.)
Rodriguez vyhrál 9. září Greentree Cross Country Invitational na Floridě s časem 15:43 na tři míle. V možná nejbizarnějším finiši závodu letošní sezony Rodriguez zvítězil, když Alien Bosmenier z Miami Springs High (Fla.) špatně odhadl cílovou čáru necelých 50 metrů před cílem.

Jackie Pirtle – Francis Howell North High (Mo.)
Pirtle vyhrál závod Missouri Cross Country Challenge, který se konal 8. září na University of Missouri, s časem 18:39,20 na 5 km. Čas staršího žáka byl o 44 sekund rychlejší než čas nejbližšího konkurenta a řadí se na osmé místo nejrychlejších časů na 5 km v této sezóně v zemi.